Čo sú esenciálne oleje?

Esenciálne oleje sú prírodné aromatické zlžky, ktoré sa nachádzajú v semenách, kvetoch, stonkách, koreňoch či iných častiach rastlín a plodo. Môžu byť silne a krásne voňajuce. 

Ak ste niekedy mali potešenie z vône čerstvo nakrájanej mäty, zažili ste aromatickú kvalitu esenciálnych olejov. Oleje môžu pozdvihovať náladu, upokojovať zmysly, či vyvolať silný emocionálny zážitok. Použitie esenciálnych olejov však ide ďaleko za hranice použitia ich vôni. 

Sú životadarnou krvou rastliny. Chránia ju pred škodcami, baktériami, vírusmi a plesňami. Oleje sa získavajú parnou destiláciou pri veľmi nízkej teplote alebo lisovaním za studena. Esenciálne oleje sa používali na podporu zdravia po celú domu zdokumentovane histórie. Používali ich Egypťania, Gréci, Rimania, ľudia v stredoveku a v modernej dobe ich znovuobjavil v roku 1937 franzúzsky chemik Rene-Marice Gattefosse.

Prečo esenciálne oleje doTERRA?

Spoločnosť doTERRA je výnimočná kvalitou svojich olejov. Dôkladne sa zaoberá dôležitosťou pôvodu olejov, spôsobom zberu a extrahovaním, lebo vie že ovplyvňujú výslednú hodnotu produktu. Tento postup a záväzok označuje Co-Impact Sourcing. Je to unikátny model zásobovania umožňujúci vyberať zložky s tými najúčinnejšími chemickými profilmi z celého sveta, pričom môžu zdokonaľovať procesy produkcie, aby lepšie zaistili optimále terapeutické profili a kvality olejov. 

Ďalším významom je ochranná známka s termínom CPTG - Certifikovaná čistá terapeutická trieda. Nakoľko neexistuje akceptovaný štandard kvality esenciálnych olejov, spoločnosť doTERRA vytvorila vlastný štandard. Tento štandard je tým najprínejším v tomto odvetví a certifikuje, že v esenciálnych olejoch nie sú žiadne prídavné látky, syntetické zložky, či škodlivé nečistoty, ktoré by znižovali kvalitu. doTERRA posúva tento štandard ešte ďalej, keď vykonáva množstvo testov na svojich produktoch a baleniach. Tieto testy umožnia, aby mali výrobky dlhú a efektívnu dĺžku spotreby. Pred tým ako sa výrobok dostane na trh, sa každá šarža esenciálnych olejov doTERRA rosiahlo testuje v ich vlastných zariadeniach a tiež v dôveryhodných laboratóriach tretích strán prostredníctvom CPTG procesu, pozostávajúceho z krokov, aby ste mali istotu že produkty dostanete vždy v tej najvyššej kvalite. 

Vďaka tomuto vysokému štandardu je možné používať esenciálne oleje doTERRA troma spôsobmi:

AROMATICKY

Použite difuzer, aby ste rozptýlili esenciálny olej do vzduchu alebo si dajte 1-2 kvapky do dlaní, pošúchajte dlane a priložte k nosu a inhalujte.

MASÁŽNE

Použite niekoľko kvapiek priamo na kožu aj s podkladovým olejom (napríklad frakcionovaným kokosovým) a vmasírujte do pokožky.

VNÚTORNE

Dajte 1 kvapku priamo pod jazyk, namiešajte 1-2 kvapky do pohára s vodou alebo dajte do prázdnej želatínovej kapsule.