Vrátiť hodnotu prírode a obohatiť rodiny o prírodné riešenia.

ČO SÚ ESENCIÁLNE OLEJE

Ak ste niekedy mali potešenie z vône čerstvo nakrájanej mäty, zažili ste aromatickú kvalitu esenciálnych olejov. Oleje môžu pozdvihovať náladu, upokojovať zmysly, či vyvolať silný emocionálny zážitok. Použitie esenciálnych olejov však ide ďaleko za hranice použitia ich vôni. 
Esenciálne oleje sú prírodné aromatické zložky, ktoré sa nachádzajú v semenách, kvetoch, stonkách, koreňoch, plodov či iných častiach rastlín. Môžu byť silné a krásne voňajúce. 

Chránia ratlinu pred škodcami, baktériami, vírusmi či plesňami. Oleje sa najčastejšie získavajú parnou destiláciou pri veľmi nízkej teplote alebo lisovaním za studena. Esenciálne oleje sa používali na podporu zdravia po celú dobu zdokumentovane histórie. Používali ich Egypťania, Gréci, Rimania, ľudia v stredoveku a v modernej dobe ich "znovuobjavil" v roku 1937 franzúzsky chemik Rene-Marice Gattefosse.

NAJPOUŽÍVANEJŠIE OLEJE

Prečo doTERRA?

Prečo esenciálne oleje doTERRA?

Spoločnosť doTERRA je výnimočná kvalitou svojich olejov. Dôkladne sa zaoberá dôležitosťou pôvodu olejov, spôsobom zberu a extrahovaním, lebo vie že ovplyvňujú výslednú hodnotu produktu. Tento postup a záväzok označuje Co-Impact Sourcing. Je to unikátny model zásobovania umožňujúci vyberať zložky s tými najúčinnejšími chemickými profilmi z celého sveta, pričom môžu zdokonaľovať procesy produkcie, aby lepšie zaistili optimálne terapeutické profily pri šetrnej zachovateľnosti zdrojov. 

Ďalším významom je ochranná známka s termínom CPTG - Certifikovaná čistá terapeutická trieda. Nakoľko neexistuje akceptovaný štandard kvality esenciálnych olejov, spoločnosť doTERRA vytvorila vlastný štandard. Tento štandard je tým najprísnejším v tomto odvetví a certifikuje, že v esenciálnych olejoch nie sú žiadne prídavné látky, syntetické zložky, či škodlivé nečistoty, ktoré by znižovali kvalitu. doTERRA posúva tento štandard ešte ďalej, keď vykonáva množstvo testov na svojich produktoch a baleniach. Tieto testy umožnia, aby mali výrobky dlhú a efektívnu dĺžku spotreby. Predtým, ako sa výrobok dostane na trh, sa každá šarža esenciálnych olejov doTERRA rozsiahlo testuje nielen vo vlastných zariadeniach ale hlavne v nezávislých dôveryhodných laboratóriách tretích strán, aby sme mali istotu, že produkty dostaneme vždy v tej najvyššej kvalite. 

APLIKÁCIA OLEJOV

Esenciálne oleje je možné použiť pri širokej škále aplikovania pre podporu emočného aj fyzického zdravia. Máme na výber k použitiu jednotlivé základné oleje alebo už navrhnuté efektné olejové zmesy. Esenciálne oleje najvyššej kvality doTERRA je možné aplikovať jedným z troch najčastejších spôsobov použitia: aromaticky, masážne alebo vnútorným použitím, podobne ako pri potravinových doplnkoch. 

AROMATICKY

Použite 5-7 kvapiek v difúzeri, aby ste rozptýlili esenciálny olej do vzduchu. Dajte 1-2 kvapky do dlaní, pošúchajte, priložte k nosu a niekoľkokrát sa z hlboka nadýchnite.

MASÁŽNE

Použite niekoľko kvapiek priamo na oblasť nepohody a na spodok nôh (prípadne aj na šiju) a spolu s nosným/rastlinným podkladovým olejom (napr. frakcionovaným kokosovým) vmasírujte do pokožky. 

VNÚTORNE

Dajte 1 kvapku priamo pod jazyk, podržte pár sekúnd a prehltnite (okrem pálivých olejov). Pridajte 1-2 kvapky do pohára s vodou alebo namiešajte do prázdnej kapsule 1-2 kvapky spolu s jedlým rastlinným olejom.

 

Používanie esenciálnych olejov je veľmi intuitívne a zmenia a spríjemnia Vám život. Vďaka jednoduchosti ich použitia ich bude vedieť používať celá vaša rodina. Esenciálne oleje sú prirodzene bezpečné a keď sa používajú podľa pokynov majú len málo nežiadúcich účinkov (ak vôbec nejaké). Esenciálne oleje sú silno koncentrované nemajú sa dávať do očí, zvukovodov alebo priamo na sliznice. Pri výskyte začervenania alebo podráždenia pri lokálnom použití sa na uvedené miesto aplikuje rastlinný olej (doTERRA má k dispozícii frakcionovaný kokosový olej). Ak ste tehotná alebo pod lekárskym dohľadom poraďte sa pred použitím esenciálnych olejov so svojim lekárom.

Ďalším veľmi účinným spôsobom aplikácie esenciálnych olejov je spravenie AromaTouch masáže s použitím esenciálnych olejov a olejových zmesí doTERRA: Balance, Levanduľa, Melaleuca (Čajovník), On Guard, AromaTouch, DeepBlue, Divoký pomaranč, Peppermint.